O ICLP
Dobrodošli v Mednarodnem centru za lacanovsko psihoanalizo (ICLP). Naša ordinacija s sedežem v središču Ljubljane v Sloveniji temelji na teorijah in kliničnih izkušnjah Jacquesa Lacana in Sigmunda Freuda.
Dva analitika Centra, Janja Kaiser in Tommaso Lonquich, sta opravila obsežno usposabljanje v Parizu, Strasbourgu in Madridu. Oba sta člana Združenja Psihoterapevtov Slovenije (ZPS) in imata izkušnje pri delu z različnimi posamezniki, kar zagotavlja največjo skrbnost, zaupnost in spoštovanje na vaši poti.
Zdravljenje lahko izvajamo v katerem koli od sedmih jezikov: angleškem, slovenskem, francoskem, italijanskem, španskem, srbskem in hrvaškem.
Kontaktirajte nas, da se dogovorite za zaupen posvet in stopite na transformativno pot samoodkrivanja z močnim terapevtskim potencialom.
Naša ekipa
O psihoanalizi
NAMEN PSIHOANALIZE?
Za psihoanalizo se lahko odločimo iz različnih vzgibov in razlogov. Najpogosteje, kadar se znajdemo pred trpljenjem, ki postaja ali pa je že dlje časa nevzdržno. Lahko tudi, če le želimo spoznati, zakaj se nam nekatere neprijetne stvari in podobnosti v življenju kar naprej ponavljajo, zaradi česar se naprimer počutimo ujeti v nekaj nerazumljivega, močnejšega od naše volje ter želje po spremembi, navkljub prizadevanjem, da temu ne bi bilo tako.
Pa tudi, kadar imamo občutek, da nam nekaj v življenju enostavno ne gre kot bi si želeli, pa bi stvari radi premaknili naprej ali ko se soočamo s težko situacijo ali težkim obdobjem. Lahko se počutimo zavrti, pa ne razumemo zakaj, nas to ovira pri delu in sploh v vsakdanjem življenju in odnosih. Ponavljajo se zaskrbljenost, anksioznost, porazi, obcutek notranje zavore, nemoči, obupa.... Skratka, kadar občutimo željo ali potrebo, da bi se zatekli po pomoč tretjega, ki nas bo profesionalno in terapevtično spremljal v tem obdobju, ko nam ne gre in se soočamo s trpljenjem, ali pa le pri delu na samem sebi, pri odkrivanju lastnih nezavednih mehanizmov in vsebin, ki nas vodijo k ponavljanju podobnih neprijetnih situacij, ter nam pozvrocajo nelagodje, trpljenje, obcutke ujetosti ter usodnosti.
KOMU JE NAMENJENA PSIHOANALIZA?
Simptomi zaradi katerih se odločimo za delo so torej lahko najrazličnejši :
-
strahovi, tesnoba, depresija
-
fobije
-
obsesivne motnje
-
prehranjevalne motnje
-
nenehni dvomi, negativna samopodoba, pomankanje samozavesti
-
telesne (psihosomatične) težave tudi brez ogranskega vzroka etc.
Ljudje, katerim psihoanaliza zlasti odgovarja, so tisti, ki jim osebno (subjektivno) povzroča težave. Čutijo, da je to uganka, ki jo morajo razvozljati zato, ker imajo težave z zaskrbljenostjo (anksioznostjo), z notranjo zavrtostjo in spori (konflikti). Ti lahko obremenjujejo vsakdanje življenje.
Morda take osebe živijo z občutkom manjvrednosti, z občutkom krivde, ali imajo medčloveške odnose, ki se vedno končajo s porazom. Lahko pa gre za občutek, da v življenju ne morejo uspeti. Morda je tak človek zdaj pred izzivom za vse življenje, zaradi česar se sprašuje o svoji preteklosti in jo želi sebi pojasniti in predelati, da se mu poraz ne bi ponovil.
Že od Freuda naprej je psihoanaliza prostor, kamor se zateče trpeči, kateremu njegov simptom povzroča intimno in nerazumljeno notranje trpljenje in ki nosi sporočilo. Oseba sama ne pozna pomena simptoma in njegovega vzroka.
Lahko gre za izgube dragih in nedokončano žalovanje za njimi. Lahko gre tudi za težave, ki nastanejo zaradi rupture v pomembnem osebnem odnosu.
Beseda je tista, ki na površino zavesti naplavi resnico, ki je pot k olajšanju in osvoboditve. Izrečena beseda vodi k odkrivanju, spoznavanju samega sebe in svoje lastne resnice.
REZULTATI DELA NA SEBI
Željena sprememba in napredek sta v prvi vrsti sprememba videnja in dojemanja samega sebe in drugih okoli vas.
To dojemanje v psihoanalizi postane razdrugačeno (izniansirano) in bolj poglobljeno. Vodi k boljšemu razumevanju lastnih čustvenih odzivov in njihovih psihičnih pa tudi telesnih posledic, ki se izražajo preko psihičnih in fizičnih simptomov. Rezultat je boljše razumevanje in odnos do samega sebe, ter tudi do drugih, v vseh pogledih svojega zasebnega bitja in žitja. Subjekt lahko prevzame polno odgovornost v vseh vidikih svojega življenja. Odpre se nov psihični prostor, obenem pa tudi razumevanje in sprejemenje njegovih meja, ter meja svoje lastne svobode.
Psihoanaliza omogoča, da z okoljem bolje občujete, ter lažje in bolje ljubite in delate, predelavo in razreševanje preteklih in aktualnih travmatičnih dogodkov, predvsem pa lastno subjektivizacijo v samem analitičnem procesu.
Delo na sebi lahko traja nekaj tednov ali nekaj let.